Dikša, Reiki

Dikša je silnou transformační energií, požehnáním jednoty. Přináší posun ve vnímání a prožívání života. Dikša výrazně urychluje duchovní vývoj, harmonizuje, transformuje...

Požehnání jednoty má svůj původ ve vědomí Sri Ammy a Sri Bhagavana. Jde o univerzální energii, která je dostupná každému a nepatří k žádnému náboženství nebo vyznání. Tato energie nás plně spojuje s pravdou našeho vlastního bytí a vede nás k postupnému nebo úplnému "probuzení". 

 

Reiki je japonské označení pro univerzální, vším pronikající životní a světelnou energií. Reiki se předává přímým dotekem nebo na dálku. Napomáhá snížení stresu a relaxaci a podporuje léčení. V 19. století ji znovu objevil Mikao Usui. Od roku 1941 se Reiki začalo šířit jeho mistry do světa a dostalo se i do Evropy. Reiki je velmi jednoduchá a praktická. Může se jí naučit používat každý a pomáht sobě, ale i ostatním.  Lze ji využít i k mnoha dalším účelům, především pak k osobnímu duchovnímu růstu.

Reiki pomáhá při léčení nemocných tím, že pomáhá jejich vnitřním energetickým zdrojům bez ohledu na vnější příznaky. Vše je tedy založeno na energii a jejím proudění. V těle se nacházejí toky energií, které udržují náš zdravotní stav v dokonalém pořádku. Často se však při dnešním způsobu života energie chovají tak, že je jich někde málo a někde zase příliš. Objevují se pak různé nemoci. Vznikají tam, kde je energie přehuštěná, ale i tam, kde je jí málo. Reiki dovedeme tyto toky energií srovnávat a napomáhat tak ucelenému zdraví. Jakmile dochází k vyrovnání a harmonizaci energií v těle, rozpouští se potíže, které léčíme přímo v jejich základu. Nutné je vždy působit na příčinu nemoci, a ne pouze na následky

V obdobích, kdy se necítíme dobře a pocit oddělenosti znásobuje nepohodu, smutek a bolest, můžeme působením energie Reiki znovu nastolit pocit radosti, vyrovnanosti a vnitřního klidu. Reiki je jedna z cest k tomu, co můžeme nazvat ,,návratem domů“.

 

Při výuce Reiki preferuji individuální přístup nebo menší skupinky.

Vyučuji 3 stupně kurzů Reiki:

Na 1.stupni je studentům předána schopnosti předávat energii rukama přímým kontaktem.

Na 2.stupni získávají schopnost posílat energii na dálku bez nutnosti přímého kontaktu a další možnosti využití energie.

3. stupeň rozšiřuje a prohlubuje umění práce s energií a dochází k předání schopnosti zasvěcovat druhé osoby do práce s Reiki energií, stát se učitelem Reiki.